11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü Kutladık.

            Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Programı Yeşilırmak Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalan, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde kalan kız çocukları ve İl Çocuk Hakları Komite üyesi kız çocuklarımızla Garnizon Şehitliğini ziyaret ederek başladı.
        Günün anlam ve önemine istinaden İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN’ın yayınlamış olduğu mesajda “Ülkemizde ve Dünyada kız çocuklarının eşit koşullarda ve onlara insan haklarının kullanımında eşit fırsatlar verildiği bir dünya temenni ederek tüm kız çocuklarının 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyorum” dedi. 
          Şehzadeler Gezi Yolu’nda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yeşilırmak Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’nde kalan Hilal KARA kızımız “Kız Çocuklarının Önemi” hakkında konuşma yaptı. Aile Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibinin yapmış olduğu gösteriyle program devam etti. Alana davet edilen tüm kız çocuklarımızın elindeki balonların gökyüzüne bırakılması ve çocuklarımız, personel ve seyircilerle birlikte oyun havaları oynayıp eğlenerek program sona erdi.