15 Temmuz Şehidimiz Ümit ÇOBAN, Gümüşhacıköy İlçesindeki Mezarı Başında Anıldı

15 Temmuz Şehidimiz Ümit ÇOBAN, Gümüşhacıköy ilçesindeki mezarı başında anıldı. Valimiz Dr. Osman VAROL, annesi Arife ve babası Arslan ÇOBAN ile birlikte aziz şehidimizin mezarına çiçek bıraktı.

Valimiz Dr. Osman VAROL İl Müdür Yardımcımız İsmail ÇITTIR ve protokol, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizden Ümit ÇOBAn’ın Gümüşhacıköy Şehitliği’nde bulunan kabrini ziyaret ettiler. 

Yıldönümünü icra etmeye başladığımız 15 Temmuz Halkın Direnişinde şehadete eren Ümit Çoban’ın annesi Arife Çoban ve babası Arslan Çoban ile birlikte şehit evlatlarının mezarı başında dua edip çiçek bırakan Vali Varol, 15 Temmuz gecesi yurdumuzu savunmak adına tahsis edilen silahları millete çeviren hainlere karşı iman dolu göğüsleriyle kendilerini siper eden Ümit Çoban ve diğer 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz ile vatanımızı ve milletimizi müdafaa uğruna canlarını veren tüm aziz şehitlerimizin ilelebet gönüllerimizde ve hatırlarımızda olacağını dile getirdi.

15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru harekete geçerek hainlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Ümit Çoban, memleketi Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde ebediyete uğurlanmıştı.