Amasya Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen 10. Kardeşler Buluşmasında Protokol, YURTAYDER Üyeleri ve Çocuklarımız Bir Araya Geldi

        Amasya Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından  20.07.2019 tarihinde10. su tertip edilen ‘Kardeşler Buluşması’na Valimiz Dr. Osman VAROL, Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa BİLİR, Genel Müdürlük Uzmanı Abdurrahman TAŞHAN, İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN, Çocuk Hizmetleri Kuruluş Müdürleri, Yurtayder Başkanı Özcan SORHAN, Dernek Üyeleri, çocuk kuruluşlarında kalan çocuklarımız ile  geçmişte yurtlarda kalan ve yurttan ayrılanlar ve davetliler katıldı.
          Programı düzenleyenler görevliler ile dernek yöneticilerini kutlayan Vali Varol, “İnsanın bu şekilde gönülden bağlı olduğu grupları olması, inanılmaz bir güç verir. İnsanoğlu en zor durumu hayatta yalnızlıkta yaşar. Bu kurumlardan ayrılan kişilerin kendilerini hala manevi bir bağ ile buralara bağlamış olması, bunu grup haline getirip bir sivil toplum örgütü ile taçlandırması ve bu tip faaliyetler düzenlemesi gerçekten çok olumlu” dedi.
          Devletimizin gelişen olanaklarını vatandaşlarımızın hizmetine sunduğunu, sosyal hizmetler alanındaki değişim ile faaliyetlerin de bunun en önemli timsallerinden olduğunu dile getiren Vali Varol, kurum bünyesindeki kuruluşlarda kalan evlatlarımıza hem çocukluklarında hem gençliklerinde ve daha sonrası eğitim yaşantılarında her türlü maddi, manevi desteğin sunulduğunu vurguladı.
        Çocuklarımızı iş güvenceleri olsa bile onları yaşama doğru biçimde hazırlamak ve doğru kişileri doğru şekilde örnek almalarına yardımcı olunmasının gerektiğine işaret edip kaldıkları evleri sık sık ziyaret etmeye çalıştığına değinen Vali Varol, “Hizmetlerimizi sürekli gelişiyor. Personelimiz sürekli gelişiyor. Bu gelişimin ileride burada misafirimiz olan evlatlarımıza da, kardeşlerimize de yansıyıp onları sürekli olarak toplumun en önde gelen mevkilerinde, makamlarında diğer çocuklara, diğer gençlere rol model olacak noktalarda görmeyi istiyorum” diye konuştu.
        Çocuklarımızın emin ellerde olduğuna işaret eden Vali Varol, bugünün Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. Yıldönümü olduğunu da anımsatarak, milletimizin zorda kaldığında neleri başarabileceğinin önemli bir timsali olduğu harekatın oluşmasında başta siyasi irade olarak daha sonra fiiliyatta bizzat oraya gidip görev yapan tüm vatandaşlarımızın, personelimizin, kamu görevlilerimizin hayatta olmayanlarına rahmet, olanlarına ise sağlıklı bir ömür diledi.

              Bakanlığımız Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa BİLİR ile gençlerimiz ve devlet korumasında yetişerek reşit olarak ayrılan vatandaşlarımız iki saat süren toplantıda hasbihal etme fırsatı buldular. Davetlilere küçük hediyelerin verildiği program önceden Amasya Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan Albay Ahmet ATİK’ in hayat hikayesi sinevizyonu ve eğlencelerle devam etti.
          Devlet korumasında yetişerek reşit olarak ayrılan ve yurdun dört bir yanında görev yapan yirmi üç vatandaşımız geceyi yurtta geçirerek eski günlerimi yâd ettiler. Katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimiyle program son buldu.