Amasya Tamimi’nin 100.Yılı Münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi Tarafından 26-27-28 Nisan Tarihlerinde Amasya’da “İstişare Toplantısı” Yapıldı

        Amasya Tamimi’nin 100.Yılı Münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezi tarafından 26-27-28 Nisan tarihlerinde Amasya’da “İstişare Toplantısı” yapılmıştır. Üç gün süren istişare toplantısına ülke genelindeki derneklerin şube başkanları ve genel merkez yönetim kurulu katılmıştır.

           Üç gün devam eden İstişare toplantısının ilk gününde şube başkanları Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’u ve Belediye Başkanı Sayın Mehmet SARI’yı makamında ziyaret ettiler. Ayrıca Saraydüzü Kışla binasında akşam 20:30 da şube başkanları toplantısı yapıldı.
           İkinci gününde ise Şehitlik ziyareti yapılarak Amasya İli’nin tarihi ve turistik yerleri gezilmiş ve Ziyaret Gölbaşı Tesislerinde verilen akşam yemeği öncesinde Valimiz Dr.ç Osman VAROL, Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat ERGÜN, Belediye Başkanı Mehmet SARI, İL Müdürümüz Mustafa ARSLAN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat KIRLANGIÇ, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa KÖSE, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin ORBAY, Baro Başkanı Ahmet Melik DERİNDERE, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet UYANIK tarafından plaket takdimi yapılmıştır.
            Programın üçüncü gününde ise katılımcıların Amasya Merkezini daha iyi tanıyabilmeleri için serbest zaman etkinliği düzenlenmiş ve Amasya Belediyesi tarafından Pirler Parkında verilen öğlen yemeği ile üç günlük istişare toplantısı sona ermiştir.