Bedelli Askerlere ŞÖNİM Tarafından Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimleri Başladı.

          Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele hususunda farkındalık artırmaya yönelik çalışmalar, önleyici hizmet sunumu çerçevesinde son derece önem arz etmektedir. Farkındalık artırma çalışmalarının en önemli hedef kitlelerinden birisini ise erkekler oluşturmaktadır.
          Bakanlığımız koordinasyonunda ilgili tüm kurumların katkıları ile hazırlanana ve hali hazırda yürürlükte olan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2016-2020” nin “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında erkeklere yönelik farkındalık yaratmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülmesi” hedeflenmektedir.
       Bu kapsamda söz konusu faaliyetin gerçekleştirilmesine yönelik Bakanlığımız ve Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliğinde bedelli askerlik hizmetini ifa edecek er ve erbaşlara yönelik düzenlenecek 21 günlük temel askerlik eğitimi ders programı kapsamına “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri” eklenmesine karar verilmiştir. 21 günlük askerlik eğitimi kapsamında Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına söz konusu eğitim Amasya ŞÖNİM personeli Psikolog Burak BALCI tarafından 29 Eylül 2018 Cumartesi günü 1350 bedelli askerin katılımıyla başlatılmıştır.
         15 Eylül 2018 tarihi itibariyle başlayan bedelli askerlik hizmeti kapsamında her celp döneminde düzenlenecek 21 günlük eğitimlerde er ve erbaşlara yönelik bir saatlik “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Seminerleri Amasya Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından verilmeye devam edecektir.