Çocuklarımız ve Aileleri ile Birlikte Türk Kızılay Amasya Şubesi Tarafından Düzenlenen İftar Programına Katıldık

           Türk Kızılay’ı Amasya Şubesi tarafından özel bir işletmede Tasavvuf Musikisi Konseri ve iftar programı düzenlendi. Programa Valimiz Dr. Osman VAROL eşi Funda VAROL Hanımefendi, Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut ALBAYRAK, İl Müdür Vekilimiz Abidin ÖZCAN, il protokolü, zorunlu sebeplerden dolayı kendi ülkesinden göç eden mülteci aileler,  Amasya Çocuk Hakları İl Çocuk Komite Üyesi Çocuklar ve Aileleri, ihtiyaçlı aileler, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar ve misafirler katıldı.
           Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olma vizyonuyla ulusal ve uluslararası ölçekte takdire şayan ve örnek teşkil eden çalışmalar yürüten Türk Kızılayı, ilimiz genelinde de hem yetişkin hem de genç gönüllüleriyle birçok toplumsal projeye imza atmaktadır.
       Zaman buldukça gönüllülerin yürüttüğü çalışmaları yerinde ziyaret eden Valimiz Dr. Osman VAROL, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla kendileriyle bu sefer iftar sofrasında buluştu. Bütün teşkilatın çalışmalarını büyük bir mutlulukla takip ettiğini belirten Vali Varol, özellikle gençlerimizin fedakârca ve gayretle toplum yararına yaptıkları projelerden duyduğu gururu belirtti.