İl Müdürümüzün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü Mesajı

           1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü olan Ekim Ayının İlk Pazartesi Gününün bu sene aynı güne denk gelmesi nesillerin buluşmasına vesile olmuştur. Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir. “Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını unutmaması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. 
Bugünün küçüğü, yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetiştirilip akranları ile daha güzel bir dünyada yaşamaları, geleceğe umutla bakabilen, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir çocukluk geçirebilmeleri için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirme çabası içerisindeyiz. İl Müdürlüğümüz olarak bu anlamda çalışmalarımızı titizlikle sürdürmeye devam edeceğiz.
          Çocuklarımıza vereceğimiz sevgi ve değer geleceğimize yaptığımız yatırımdır. Bizlere emanet olan çocuklarımızın yüzlerinin gülüyor olması en büyük kazancımızdır.
      Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını ve bugüne anlam katan ülkemiz çocukları ile dünya çocuklarının ‘’Dünya Çocuk Günü’nü kutluyor yaşlılarımızın ve çocuklarımızın hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi temenni ediyorum.
                                                                                                                                                                                     Mustafa ARSLAN
                                                                                                                                                                                         İl Müdür V.