Merzifon Kaymakamı ve Aynı Zamanda Vali Yardımcısı Vekili Gürkan DEMİRKALE Başkanlığında Engellilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Hakkında Toplantı Yaptık.

       İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Engellilerin Sorunları ve çözüm önerileri hakkında Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplantı yapıldı. Toplantıya;Merzifon Kaymakamı  aynı zamanda Vali Yardımcısı Vekili Sayın Gürkan DEMİRKALE, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ, Çalışma ve İş-Kur Müdürü Osman YILMAZ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah KODEK, SYDV Müdürü Ahmet DAVULCU,   İl Müdür Yardımcımız İsmail ÇITTIR, protokol ve  engelli dernekleri temsilcileri katıldı.
         Toplantıda STK Temsilcileri tarafından kamu kurumlarında engellilerin yaşadığı sorunlar dile getirildi. Ayrıca yaşanılan sorunların giderilmesi için gerekli tedbirlerin biran önce alınması gerektiği bu konuda Kamu yöneticilerine çok iş düştüğünü ve gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ettiler.
       Merzifon  Kaymakamı  aynı zamanda Vali Yardımcısı Vekili Sayın Gürkan DEMİRKALE ; engellilerin kamu binalarında ve kamunun vermiş olduğu hizmetlerde  ve normal yaşam içerisinde yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini dinlediğini, gerekli notları aldığını, konuyu Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL’a ileteceğini ve bir an önce çalışmalara başlanacağını dile getirerek  yapılan çalışmaların değerlendirilmesi adına ilerleyen günlerde tekrar toplantı yapılacağını söyledi.