Milli Mücadele'nin ve Amasya Tamimi'nin 100. yılı dolayısıyla İl Müdürlüğü Olarak Sosyal Uyum ve Okul Destek Projesi Kapsamında "Yağlı Boya Sergisi" Açtık

             Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Milli Mücadelenin 100. Yılı münasebetiyle Sosyal Uyum ve Okul Destek Projesi kapsamında düzenlenen  ‘’Yağlı Boya Resim Sergisini düzenlendi.
            Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bir yıl önce başlatılan sosyal uyum ve okul destek projesinin taşradaki yürütücüsü İl Müdürlüğümüz tarafından açılan yağlı boya resim sergisine Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL, İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN, İl Protokolü, öğrenciler ve davetliler katıldı.
            Program Amasya ASP Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibinin halk oyunlarının gösterisi ile başladı. Folklor gösterisinin ardından Valimiz Dr. Osman VAROL, İl Protokolü ve öğrenciler tarafından resim sergisinin açılışı yapıldı. Serginin gezilmesi sırasında Sosyal Uyum Programı Öğrencilerinden Afgan Uyruklu Asef SAFARI Valimizin kara kalem çalışması ile yapmış olduğu Valimizin Portresini kendisine hediye etti.
           Serginin gezilmesinden sonra Valimiz Dr. Osman VAROL öğrencilerin çalıştırılmasında ve serginin açılmasında emeği olan Görsel Sanatlar Öğretmeni Murat AYDIN’a plaket takdimi oldu.
      Ayrıca sergi açılışı esnasında konuşma yapan Valimiz Dr. Osman VAROL; Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” başlatıldığını ve bu Program ile çocukların sosyal uyum problemlerini en aza indirmek, toplumdaki mevcut risk ve kaynaklarla ilgili farkındalıklarını arttırmak, haklarına uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak ve aynı zamanda kültürler arasında karşılıklı anlayışın ve hoşgörünün geliştirilmesi hedeflenmekte olduğunu söyledi.
       İl Müdürü Mustafa ARSLAN ise  Okul Destek ve Sosyal Uyum Programı kapsamında açılan kurslarda kolaylık sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü personeline teşekkür ettiğini söyledi.
       Programımız serginin gezilmesi ve davetliler onuruna verilen kokteyl ile devam etti.