Şehit Yakınları ve Gazilerimiz Onuruna İftar Yemeği Verdik

              Valiliğimin himayelerinde gerçekleşen bereket ayının ilk iftar programında Valimiz Dr. Osman VAROL, eşi Funda VAROL hanımefendi, İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN ve il protokolünün katılımı ile şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen iftar yemeğinde bir araya gelindi.
Büyük Amasya Oteli’nde İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen iftar programına Valimiz Dr. Osman VAROL, eşi Funda VAROL hanımefendi, İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN ve il protokolü şehit yakınları ve gazilerimiz katıldı.
            Valimiz Dr. Osman VAROL yaptığı konuşmada; Bu mübarek ayı dün karşıladık. Bugün ilk defa bu Ramazan ayının toplu iftarını yine şehit ailelerimizle, gazilerimizle ve onların aileleriyle birlikte gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu mübarek ayın önce ülkemize sağlıklar, mutluluklar ve huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Gerçekten çok zorlu, sıkıntılı dönemlerden geçtiğimiz oldu. Hem sizler bireysel olarak ailelerinizle hem bizler ülke olarak zor zamanlar yaşadık ama birliğimizle, beraberliğimizle her zaman bu sıkıntıları aşmayı bildik.
Bu mübarek ayda tutmuş olduğunuz oruçlarınızın ve yapmış olduğunuz ibadetlerinizin Mevla’m tarafından kabul edilmesini diliyorum. Şehitlerimizi bu vesileyle rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı, sıhhatli ve uzun bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Program oruçların açılmasının ardından yapılan dua ile son buldu.