Sosyal Uyum Programı Kapsamında Amasya Belediye Spor Kulübü Yıldızlar Takımı ile Maç Yaptık

       Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” başlatılmıştır.
      Bu Program ile çocukların sosyal uyum problemlerini en aza indirmek, toplumdaki mevcut risk ve kaynaklarla ilgili farkındalıklarını arttırmak, haklarına uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak ve aynı zamanda kültürler arasında karşılıklı anlayışın ve hoşgörünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.
      Bu kapsamda yabancı uyruklu çocuklarımız ve  Amasya Belediye Spor Kulübü Yıldızlar Futbol Takımı Amasya Belediye Spor Kulübü Sentetik Sahada Futbol Maçı yaptı. İlk yarı karşılıklı oynanan maçta ikinci yarı takımlar karma yapılarak oynandı. Amasya Gençlik ve Spor Şube Müdürü Şemseddin BAL ;  çocukların biraraya gelerek kaynaşması konusunda bu tür organizasyonların çok etkili olduğunu, problem yaşayan çocukların sporla birlikte toplumla daha iyi kaynaştığını ve  Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne  bu faaliyetlerde gereken her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi.