Sosyal Uyum Programı Kapsamında Çocuklarımıza ve Ailelerine Kişisel Hijyen ve Ağız Diş Sağlığı Konularında Eğitim Verildi.

Ülkemizde yaşayan sığınmacı ve mülteci çocukların Çocuk Hakları İl Çocuk Komiteleri aracılığıyla topluma uyumlarının sağlanması ve Türk çocuklar ile yabancı uyruklu çocuklarımız arasında karşılıklı diyaloğa ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak bir platformun oluşturulması amacıyla Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği işbirliğinde “Sosyal Uyum Programı” başlatılmıştır.
 
Bu Program ile çocukların sosyal uyum problemlerini en aza indirmek, toplumdaki mevcut risk ve kaynaklarla ilgili farkındalıklarını arttırmak, haklarına uygun bir yaşam sürmelerini sağlamak ve aynı zamanda kültürler arasında karşılıklı anlayışın ve hoşgörünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Sosyal Uyum Programı’ kapsamında sığınmacı ve göçmenler dayanışma derneği ortaklığı ile çocuklarımıza ve ailelerine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Erman Zengin’in katılımıyla, İl Sağlık Müdürlüğü personeli Uzm. Dr. Elif Yılmaz ve Dr. Burçak Kılıçgil Kurt tarafından “Kişisel Hijyen” ve “Ağız Diş Sağlığı” eğitimleri verilmiş, eğitimin ardından çocuklara diş fırçası ve macun dağıtımı yapılmıştır.