Yetişkin Delikanlılarımız ile Çocuklarımız 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü'nde Merzifonda Bir Araya Geldi.

           1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü kapsamında Merzifon Huzurevinde yapılan programa Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL eşi Funda VAROL Hanımefendi, Merzifon Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İl Müdürümüz Mustafa ARSLAN, Merzifon Huzurevi Müdürü Sedat ALTINOK ve protokol katıldı. Sosyal Uyum ve Okul Destek Projeleri kapsamında Irak uyruklu ve sosyal ekonomik destek alan çocuklarımızda programa katıldı. Program Aile ve  Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü Merzifon Huzurevi Bocce Takımı ve Yeşilırmak Çocuk  Evleri Sitesi Bocce Takımı arasında yapılan maç ile başladı. Merzifon Huzurevi Maçı 6-1 kazandı. Sayın Valimiz tarafından Yaşlılarımıza karanfil takdim edildi. Yaşlılarımıza ve çocuklarımıza hitaben Sayın Valimiz Dr. Osman VAROL'un  konuşmasında; 
          Büyüklerimizin her zaman baş tacı olduğunu dile getirerek, gençler olarak minnet borcumuzu onlara en güzel şekilde bakarak, sevgi ve saygıda kusur etmeyerek ödememiz gerektiğine değindi. Ayrıca sevgi evlerinde kalan çocuklarımız ile yakından ilgilenerek derslerinin durumunu sordu ve çok iyi çalışarak başarılı olmalarını tembih ettiler.
       Yaşlılarımız ile çocuklarımız onuruna verilen akşam yemeğine geçildi. Programa Aile ve  Sosyal Politikalar Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve semazen gösterisi ile devam edildi. Programa canlı müzik ile devam edildi.